List do Św. MikołajaCzy Ty napisałaś już list do Św. Mikołaja?

Gdy jako dzieci pisaliśmy listy do Św. Mikołaja pragnęliśmy, aby przyniósł nam wymarzone prezenty, na które sami nie mogliśmy sobie pozwolić. Były one dla nas dzieci poza zasięgiem. Gdy byliśmy trochę starsi, wiedzieliśmy już, że prezenty Św. Mikołaj kupuje w sklepach, ale wciąż były one dla nas poza zasięgiem. Rozumieliśmy trochę siłę pieniądza i fakt, że tak drogie zabawki można dostawać jedynie pod choinkę lub na urodziny. Były dla naszej kieszeni niedostępne.

Dzisiaj często jako osoby dorosłe mamy podobne wyobrażenie o możliwości spełnienia naszych marzeń. Wciąż piszemy listy czekając na jakiegoś innego mikołaja, wysyłając mu nasze marzenia. Dziś kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, przyjmij coś innego. Dzisiaj jesteś dorosła, dziś to Ty jesteś swoim Mikołajem. Od Ciebie zależy jakie prezenty będziesz w stanie sobie sprawić. To Ty w dużej mierze decydujesz jakie będzie twoje życie.

Nowy rok już za chwilę, a z nim oczekiwanie, że będzie lepszy od starego, że uda się wreszcie osiągnąć więcej, czy w życiu zawodowym, czy osobistym.

Teraz, jeszcze w tych dniach, jest odpowiedni czas na zastanawianie się jak mogę przyczynić się do spełnienia moich marzeń, moich planów? Jak będę się czuć za rok o tej samej porze? Czy uznam, ze dobrze wykorzystałam te 12 miesięcy 2019 roku?

Teraz, warto zadać sobie pytanie jak chcesz zrealizować swoje marzenia? Możliwe jest to poprzez postawienie sobie konkretnych celów. Nie kilka minut przed sylwestrem. Po nieważ, nawet gdy to będą wartościowe cele, będziesz już trochę po czasie. Zanim zaczniesz je po mału wdrażać, miną kolejne dni, tygodnie i może uda się coś zrobić pod koniec stycznia, może lutego. Gdy zaczniesz planować już dziś, masz dużą szansę, aby zacząć realizować swoje cele już od 1 stycznia. Tak właśnie będziesz zbliżać się krok po kroku do ich realizacji.

„Słowa „ nie stać mnie na to” zawsze wywołują smutek i niemoc prowadzące do przygnębienia, a niekiedy do depresji. Pytanie „Jak mogę to osiągnąć ?” otwiera nowe możliwości, wywołuje podniecenie i rodzi marzenia... Bogaty ojciec wymagał od swoich dzieci, aby zawsze zadawały sobie pytanie"Jak mogę to osiągnąć” Był przekonany, że słowa „nie stać mnie na to, zwalniają umysł od myślenia” To cytat z książki Roberta Kiyosakiego Biedny, Bogaty Ojciec"

Pomyśl, jak możesz osiągnąć swoje marzenia bez pomocy Św. Mikołaja? Pomoże Ci w tym wyznaczenie Celów, które zrobione w sposób właściwy uporządkuje nierealne do zrealizowania pragnienia od tego, co jest możliwe i w zasięgu twoich rąk. Jak wyznaczać swoje cele? Na wiele sposobów. W internecie znajdziesz wiele darmowej wiedzy na ten temat.

Może spróbuj reguły SMART?

S - Cele niech będą szczegółowe. Np do końca 2019 roku zwiększę sprzedaż mojej firmy o 200.000 zł

M - Cele muszą mierzalne.

W jaki sposób będziesz w stanie zmierzyć postęp w realizacji tego celu? Np. Porównam okresy rozliczeniowe i na bieżąco w każdym miesiącu sprawdzę, czy zbliżam się do celu, czy nie?

A - cele myszą być dla Ciebie ambitne. Dla tego przykładu, gdy prowadzisz firmę, której obroty roczne to 100 mln zł, taki cel będzie w ogóle śmieszny. Nie zajmuj się mało ambitnym celem. Ale gdy oznaczać będzie w twoim przypadku zwiększenie obrotów o 20 - 30%, to może być już warty twojej uwagi i będzie dla Ciebie jakimś wyzwaniem?

R - Cele muszą być realne. Czy to, co planujesz zwyczajnie nie przerasta Cię tak znacznie, że jest po prostu niemożliwe do spełnienia?

W tym przypadku jedna uwaga. Pamiętaj, Myśli dużymi kategoriami. "Spraw, aby twoje Cele były TAK DUŻE, że twoje problemy zbledną w ich porównaniu." - Grant Cardone twierdzi także, że jeżeli twój cel Cię nie przeraża - nie jet wystarczająco dobry. Być może jesteś osobą, która potrzebuje takiego, na prawdę dużego wyzwania, które pobudzi Cię do pracy?

Tylko duże wyzwania mogą wzbudzić w tobie motywację do ich realizacji. To, że dla ich spełnienia będziesz potrzebowała wsparcia wielu innych osób po drodze to inna sprawa.

Przy wyznaczaniu celów zastanów się, komu powinnaś o nich powiedzieć? Kto może Cię wspierać w ich realizacji? Czyjej pomocy będziesz potrzebowała? Każda z tych osób nie będzie jednak Św. Mikołajem, raczej przyjaznym Rudolfem, które zaoferuje podwiezienie do kolejnego etapu.

Każdy Cel powinien być dodatkowo rozpisany na mniejsze cele i konkretne kroki-działania. Jak to zrobić dobrze dowiesz się na szkoleniu Efektywności Własnej LMI.

T -Cele muszą być określone w czasie. Cel musi mieć konkretną i realistyczną datę realizacji. Zbliżanie się czasu do tej daty, powinno Cię dopingować do zagęszczenia działania. Musi mieć datę końcową, datę sprawdzenia postępów. Każdy też poszczególny etap powinien być określony w czasie.

Będzie to możliwe, jeżeli to będą rzeczywiście Twoje Cele. Będą one dla Ciebie wartościowe-czyli ważne. Takie, którym będziesz potrafiła nadać priorytety i ich świadomość pozwoli Ci często mówić NIE innych zdarzeniom, okazjom, oczekiwaniom innych osób.

Czy masz takie Cele? Zrób sobie prawdziwy prezent i podejdź serio do swoje przyszłości. Już teraz zaplanuj rok 2019. Weź go w swoje ręce. Nie zaszkodzi, abyś sprawiła sobie prezent i kupiła jakąś dobrą książkę, która pomoże Ci zaplanować realizację twoich marzeń.

Na koniec przy wytyczaniu celów. Warto pamiętać o motywacji. Może Ci w tym pomóc afirmowanie siebie i wizualizowanie, gdzie jesteś, co ostatecznie osiągasz? To narzędzia, które mogą pomóc Ci nie poddawać się, kiedy przyjdą chwile zwątpienia. A że przyjdą tego bądź pewna. Pewna i przygotowana, by dać im opór.

Jeżeli jesteś osobą wierzącą, śmiało możesz używać cytatów Pisma Świętego, które dodadzą Ci siły i pewności. Nawet, gdy wszyscy już zwątpili, to jest Ktoś, kto w Ciebie wierzy, choćby nie wiem co.

"Powierz Panu swą sprawę i zaufaj mu, mu a On sam będzie działał" - Ps 37.5, lub "Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp 4.13, a także

"Widzisz biegłego w swym zawodzie? Stać będzie wobec królów, a nie wobec gminu" - Prz.22.29"

Jeżeli masz już pisać listy do Św. Mikołaja, to proś o pomoc w realizacji celów, Tego prawdziwego dawcę, który już nie długo się urodzi. Także dla Ciebie. To On chce, "abyś miała życie i miała je w obfitości" - J 10.10.10 wyświetlenia

© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com