Jakim liderem jesteś?

"Liderzy businessu muszą stać się niezaspokojonymi uczniami - tymi, którzy nie tylko radują się nowo pozyskaną wiedzą, ale czują ciągłą potrzebę stosowania tej wiedzy w praktyce" Reid Hoffman


Właśnie tak myślę o liderach. To nie tylko osoby, które dużo czytają, żeby dowiedzieć się jak inni rozwiązują podobne problemy. Są to przede wszystkim osoby głodne wiedzy, którą chcą stosować w praktyce.


Tylko w taki sposób zdybywanie wiedzy ma sens. Musi znaleźć zastosowanie w naszym konkretnym kontekście. Wtedy i tylko wtedy inwestycja we własną edukację jest uzasadniona.


Tylko spójrz, możesz obejrzeć wszystkie archiwalne walki Mike Tysona i to nie uczyni cię pięściarzem. Potrzebujesz wyjść na salę treningową i zacząć ćwiczyć, najlepiej pod okiem instruktora. Być może nawet od pierwszego kroku i prawidłowej pozycji, bo ta którą wypracowałeś sam nie daje Ci odpowiedniej stabilizacji.


Popatrz na aktorki Meryl Streep albo Scarlett Johansson. Czy one byłyby w stanie tworzyć takie kreacje filmowe, bez setek godzin spędzonych na próbach? Nawet jeżeli obejrzysz wszystkie filmy ze swoim ulubionym aktorem, nie uczyni Cię to artystą, dopóki nie zaczniesz sama próbować i grać.


Możesz pojechać na dobre seminaria inwestowania w nieruchomości, ale dopóki, nie zaczniesz chodzić po dzielnicy, nie obejrzysz 100 mieszkań, nie kupisz pierwszego, nie uczyni Cię to inwestorem.


Trzeba wyjść na ulicę i praktykować. Trzeba popełniać błędy i uczyć się na nich, aby stawać się lepszym człowiekiem, przedsiębiorcą.


"Jeśli robisz to, co inni ludzie sukcesu, raz za razem, to żadna siła nie powstrzyma cię przed osiąganiem takich rezultatów, jakie osiągają oni. A jeśli tego nie robisz, nic ci nie pomoże" Brian Tracy

24 wyświetlenia

© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com