Jak osiągnąć wyznaczone cele?

Aktualizacja: 10 wrz 2018


Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba wiedzieć po co w ogóle mam wyznaczać jakieś cele. Przecież z grubsza wiem co mam robić, są jakieś zadania, spływają zlecenia, działamy.


Czy wyznaczanie celów wniesie istotną zmianę w moim życiu?


Planowanie i wyznaczanie celów jest jednym z najważniejszych zadań, które musisz realizować. Bez wizji końca, tego co chcesz osiągnąć i zaplanowania konkretnych , określonych w czasie kroków, łatwo zgubisz wątek i zejdziesz z prostej drogi do szybkiego zrealizowania wyzwania.


Twoje marzenia nie zawarte w konkretach, pozostaną tylko marzeniami. Zapisz je, aby móc stale do nich wracać, gdy zaczniesz mieć wątpliwośći.


Pamietaj, jednak żeby nie przegiąć i nie skupić się na perfekcyjnym planowaniu, a zostawić na drugim planie działanie. Z samego planowania, bez zmasowanego działania nic nie będzie. Trzeba cisnąć.

Lepiej skupić się na rezultatach niż na perfekcyjny planowaniu i wykonaniu.

Zapytaj jak uczestnicy naszych szkoleń osiagają swoje wyznaczone cele. Jakich skutecznych i prostych narzędzi używamy, aby nie pominąć żadnego aspektu podczas procesu planowania.


Zacznij od wielkiego DLACZEGO?

Po prostu zadaj sobie takie proste z pozoru pytana?

Po co to robię?

Co chcę osiagnąć.

Czy dany cel wpisuje się w większy plan na mnie?

Czy jest zgodny z moją misją życiową? Czy sformułowałem już swoją misję? Komu o niej powiedziałem?

Czy mój cel jest zgodny z zasadą SMART?

Czy określiłem korzyści, które chcę dzięki jego osiągnięciu mieć?

Czy wziąłem pod uwagę wszystkie potencjalne zagrożenia?

Czy zaplanowałem szczegółowe kroki w czasie?

W jaki sposób będe wiedział, że zbliżam się do celu? Po czy to poznam?

Czy przydzieliłem zadania osobom, ktore będą ze mną zaangażowane w realizacji mego celu? ( Czym się różni proste delegowanie od kultury upoważniania wdrożonej w twojej firmie ).


O tym jak skutecznie planować, a następnie delegowć zadania, dowiesz się w trakcie programu Efektywności własnej podczas sesji coachingu indywidualnego lub pracując w grupie podobnych sobie osób w trakcie organizowanych przez LMI biznesowych Forum Lierów.

19 wyświetlenia

© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com