Dlaczego tracisz pieniądze?


"To, co wiem pozwala mi robić pieniądze. To czego nie wiem, jest powodem utraty pieniędzy. Za każdym razem, gdy zachowywałem się arogancko, traciłem pieniądze. Arogancja oznacza przekonanie, że to, czego nie wiem, nie jest ważne"


"Gdy wiesz, że jesteś ignorantem w jakiejś dziedzinie, zacznij się edukować, znajdując eksperta zajmującego się tematyką lub znajdując książkę na ten temat"

To słowa Roberta Kiyosakiego z książki "Bogaty ojciec, biedny ojciec".


Jak ważna jest inteligencja finansowa i inwestycja w rozwój osobisty! Gdy pomyślę ile razy byłem w życia ignorantem i brakowało mi wiedzy, aby podejmować przemyślane decyzje...

Dlatego dzisiaj nie mogę przejść obojętnie wobec wyzwań konieczności edukacji innych przedsiębiorców. Chciałoby się sparafrazować: spieszmy się edukować, tak szybko upadają...


Jak wielu z nas jest ignorantami w zakresie zarzadzania sobą w czasie? W jak wielkim stopniu nie wykorzystujemy naszego potencjału i zasobów naszych firm? Jak często godzimy się na przeciętność i średnie wyniki sprzedażowe?

Brakuje nam wiedzy, umiejętności, nie wzorujemy się na liderach w naszych branżach.


Grant Cardone wskazuje 4 rodzaje aktywności biznesowej.


1. Brak działania 2. Działanie i wycofywanie się 3. Umiarkowane, średnie dziłanie 3. Zmasowane działanie do przodu, choćby nie wiem co.


Z tych czterech, to trzecia aktywność czyli średnie działanie i przeciętne wyniki uważa za najbardziej niebezpieczne dla przedsiębiorcy.


Dlaczego?


To one usypiają czujność i dają złudzenie, że kontrolujemy sytuację. Firma jakoś działa, są zamówienia. Godzenie się na taki stan, powoduje, że nie inwestujemy kiedy trzeba i czekamy biernie na rozwój wydarzeń. To samo dotyczy inwestycji w edukację swoją i naszych pracowników.


Brak wiedzy o tym jak efektywnie zrządzać może nas dużo kosztować. Brak wiedzy na temat istoty procesu sprzedaży pozbawia nas możliwości większej sprzedaży.


Pomyśl jakie są koszty zaniechania? Ile tracisz przez przeciętne rezultaty jakie przynoszą działania twoich pracowników? Jaki jest faktyczny koszt nieumiejętności zamknięcia otwartych procesów sprzedaży w twojej firmie?


Policzyłeś to kiedyś?


Już dawno temu opisano, że brak wiedzy, chociażby o zasadach komunikacji i kształtowaniu relacji z innymi ludźmi skłania do praktykowania siłowych rozwiązań np konfliktów. Gdy nie potrafimy zrozumieć motywów działania mamy tendencję do forsowania naszych racji.


Sun Tzu w "Sztuce Wojny" tak opisał wady dowódcy, przyczyniające się do klęski


Pierwsza: nie jest zdolny, ale wierzy, że jest zdolny Druga: arogancja Szosta: beztroska Siódma: tepota Czternasta: brak zdecydowania Sieddemnasta: despotyzm OSiemnasta: brutalność Dwudziesta: wprowadzanie zamętu


Jak wygląda komunikacja w twojej firmie? Masz szefa despotę czy lidera?


Jesteś właścicielem biznesu i prowadzisz dialog z pracownikami, potrafiąc przekonać ich do tego co uważasz za słuszne, czy masz tendencje do wprowadzania zamętu wskutek braku zdecydowania lub despotyzmu?


Chcesz coś zmienić w tym temacie i zacząć osiągać ponad przeciętne rezultaty? Zapytaj o programy rozwojowe LMI. Wiemy jak znaleźć odpowiedzi na twoje pytania. Z nami skutecznie zamienisz wady w zalety.


Wyobraź sobie jak wpłynie na wyniki finansowe twojej firmy zwiększenie efektywności pracy nie tylko średnich ale tych najlepszych handlowców?

Jak zwiększy się produktywność, gdy zainwestujesz w edukację kierownika produkcji i wyposażysz go w nowoczesne kompetencje przywódcy i lidera?


Sprawdź czego nie wiesz i przestań tracić pieniądze!

5 wyświetlenia

© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com